Makaleler » Giyim » Sezona Uygun Makyaj Uygulamaları

Sezona Uygun Makyaj Uygulamaları

Sezona Uygun Makyaj Uygulamaları

Bakımlı olmayı seven kişiler cilt bakımı ve makyaj alanlarında da sezonun modasını takip etmektedir. Trendlere uygun makyaj yaparak eşsiz bir cilt görünümü elde etmek mümkündür. Özellikle yeni çıkan ürünler ile uygulanan makyajlar kişide pürüzsüz bir cilt yaratmaktadır. Göz makyajı uygulamalarında kullanılan küçük tüyolar ile daha badem göz formu elde edilmektedir. Dudağın kalem ile çevrelenmesi de bu sezonun en popüler makyaj trendi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 2022 Makyaj Trendleri

 2022 makyaj trenlerinden biri dudağı kalın göstermeye yardımcı olan çizgilerdir. Bu çizgiler sayesinde dudak formu daha net ortaya çıkmaktadır. Dudağın iç tarafına benzer bir renk ile ruj sürülmesi ve en üst kata parlatıcı geçilmesi dolgun ve öne çıkan bir dudak görünümü yaratmaktadır. 2022 sezonun en beğenilen makyaj trendlerinin başında yer almaktadır.

 

Makyaj Nasıl Başlanır?

 

 Makyaj öğrenmek ve yapmak isteyen kişiler ilk olarak bazı uygulamaların nasıl yapılacağını keşfetmelidir. Makyaj için kişi kendi cilt tipine uygun ürünler seçmektedir. Fondöten uygulamalarının yapımı ve eyeliner çekimi kişinin yüz tipine uygun olarak belirlenmelidir. Kaşları öne çıkaracak kaş jeli ya da kalemi kullanılması da ilk makyaj tüyolarından biridir.

Günlük Makyaj Nasıl Olmalıdır?

 

Makyaj yapmayı seven kişiler için makyaja fondöten ve far kullanımı ile başlanmaktadır. Ardından eyeliner, kalem ve rimel geçişi yapılmaktadır. Soft ve cilt rengine uyum sağlayacak renklerin kullanılması günlük makyaj görünümü ortaya sunmaktadır.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır