Makaleler » Giyim » Evde Spor Yapmak

Evde Spor Yapmak

Evde Spor Yapmak

 

Sağlıklı bir yaşam sürmenin temelinde sağlıklı beslenme ile beraber elbette spor gelir. Tabii dışarıda egzersiz yapmak için zaman bulamayanlar adına bunu evde yapmak için fırsat da yer alır. Özellikle vücudun farklı bölgeleri çalıştırmak, kan akışını hızlandırmak ve zihinsel açıdan de iyi olabilmek için bazı yöntemler bulunmaktadır.


 

 Karın Kası Nasıl Yapılır?

 Karın kası yapmak için öncelikle mekik en önemli çalışmadır. Farklı şekillerle yeniden bu hareketi evde gerçekleştirmek mümkündür. Ayakları bükerek ve elleri başın arkasında birleştirmek suretiyle bu hareketi yarım şekilde yapılabilir. Aynı zamanda zemine yatarak ayakları koltuğa yerleştirmek suretiyle de bu hareket oldukça etkilidir. Spor salonlarında yine buna özel pek çok alet bulunur.

 

 Evde Yapılacak Spor Aktiviteleri

Sıralı şekilde evde yapılacak olan birçok farklı spor aktivitesi bulunur. Bu aktiviteler gün içerisinde zinde, sağlıklı ve fit kalma imkanı verir.

 - Adım egzersiz

 - Bacak kası egzersiz

 - Duvarda oturma egzersizi

 - Ayakta şınav egzersizi

 - Plank egzersizi

 - Mekik

 - Fikret egzersizi

 - Vücudun farklı bölgelerine çalıştıran ağırlık çalışması

 Bu şekilde yukarıda verilen hareketler eşliğinde sağlıklı ve fit bir görünüm elde etmek mümkün.

 

 Evde Spor Zayıflatır mı?

 Beslenmeye dikkat ederek ve egzersizleri düzenli şekilde yaparak evde zayıflamak mümkün. Özellikle düzenli olarak yapılacak çalışmalar doğrultusunda birkaç ay içerisinde istenilen fit noktaya gelinebilir. Gün içerisinde ortalama 1 saat kadar ayırarak doğru hareketler ile istenmeyen yağlardan kurtulmak mümkündür.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır